.hack//G.U.+

dot hack GU plus
.hack//G.U.+
autor: Tatsuya Hamazaki status: Zakończony typ: Manga ograniczenia wiekowe: 7+ skanlacje tworzone przez:

Strefa Anime Manga Translations [SAMT]

,

Lemarite

, Hayate
czytaj na: Hayate opis: Haseo, znany także jako „Terror śmierci”, jest budzącym postrach w całym „The World” herosem. Od prawdziwego bohatera, różni go jeden drobny fakt: Haseo jest... postacią w internetowej grze komputerowej. Wśród innych graczy znany jest jako PKK (Player Killer Killer), nemezis wszystkich zabójców innych graczy. Jego nieustanna krucjata przeciwko nim ma na celu znalezienie Tri-Edge, legendarnego PK, którego ofiarami padają nie tylko zabijane przez niego postacie, ale także ich właściciele w rzeczywistym świecie. Jedną z ofiar Tri-Edge jest bliska przyjaciółka właściciela Haseo, i to właśnie dlatego ten nieustannie go poszukuje. Właśnie dostał cynk, gdzie może znaleść znienawidzonego PK i tym razem wygląda, że wreszcie nadszedł czas zemsty...

Seria .hack (wymowa: dot hack) to multiwersum, na które składa się wiele gier i mang. Jego oryginalnym twórcą jest japońska firma CyberConnect2, a w wydawaniu pomaga Bandai. Cały ogół twórczosci z nim związanej podzielony jest na dwie części: Project .hack i .hack Conglomerate. Tłumaczone przez nas mangi należą do drugiej z nich.

Manga .hack//G.U.+ jest adaptacją trzech gier RPG o tym samym tytule. Kolejne gry zostały wydane w Japonii odpowiednio 18 maja 2006, 28 września 2006 i 18 stycznia 2007. Z kolei gry są kontynuacją serii anime pt. .hack//Roots. Seria ta (po raz pierwszy wyświetlona pomiędzy 5 kwietnia 2006, a 27 września 2006) opowiada o wcześniejszych losach Haseo. Jej produkcją zajęło się studio Bee Train. Powracając do mangi, seria zaczęła swój bieg w 2005 roku i nadal ukazuje się w piśmie .hack//The World wydawanym przez Kadokawa Shoten. Firma zajmuje się też wydawaniem tomikowych wydań tej serii.